Sziasztok!
Ma ezt főztem, a rakott azért van idézőjelben, mert semm rétegezés nincs a dologban.
Ettől függetlenül szerintem finom, és tényleg nagyon egyszerű, szóval ha érdekel Titeket, milyen, főzzétek meg valamelyik nap 🙂
Mi kell hozzá?
(4 főre)
500 g penne tészta
500g darált hús
0,5 l paradicsomlé
1 nagy fej vöröshagyma
kb. 3 gerezd fokhagyma (ízléstől függ)
bazsalikom
oregánó
só
bors
15-20 dkg sajt a szóráshoz
A hagymát egy kis olajon megpirítom, ha üveges, ráborítom a darált húst, és kicsit átsütöm (amíg fehér nem lesz). Rányomom a zúzottfokhagymát, jól összekeverem, majd ráöntöm a paradicsomlevet, jól elkeverem. A fűzereket hozzáadva még egy kis ideig főzöm – megvárom, míg bugyog 😀
