Nekem tél végére sokszor kiszárad a bőröm és hámlik. A bőr nem kap elegendő napfényt, ellen kell állnia a hidegnek és a szélnek. A minap a kozmetikusom ajánlott egy nagyon egyszerű receptet, amit már az ókori Rómában is használtak, ez a lisztpakolás. Elsőre kicsit furcsán hangzik, de valóban segített táplálni a bőröm.
Az elkészítéséhez teljes kiőrlésű liszt és víz kell. Igazából bármilyen liszt lehet, árpa, zab, búza és rozs. A liszt B vitamin tartalma segíti a sejtek anyagcseréjét, regenerációját. Az E vitamin a bőr öregedését lassítja.
2 teáskanál lisztet el kell keverni annyi vízzel, amennyit felvesz. Ne legyen túl híg, A teljes cikkért KLIKK!
Mondd el a véleményed
