Retro Forma 1 – Az első magyar nagydíj története 1986-ból

Hirdetés

Vagy inkább az első magyar nagydíj történelme? Már nyugodtan fogalmazhatunk így, hiszen lassan három évtized óta rendeznek forma 1-es futamot a Hungaroringen.

Bernie Ecclestone nagyot gondolt 1983-ban és úgy döntött, a szocialista Kelet-Európát is megnyitja a forma 1 világának. Bár a vasfüggönybe kis híján neki is beletörött a bicskája.

Ecclestone a nyolcvanas évek elején rukkolt elő tán legmerészebb tervével: a szocialista “béketábor” fővárosában, Moszkvában kellene Forma-1-es futamot rendezni.

Hirdetés

Ennek megfelelően ’83 őszén Ecclestone a Vörös tér irányába repítette magángépét, s személyesen az SZovjet Kommunista Párt első emberének, Jurij Andropovnak dobta fel korszakos ötletét.

Az agg kommunistavezér azonban hezitálás nélkül adott kosarat Ecclestone-nak, mondván: ameddig A teljes cikkért KLIKK!

: Petra blogja

Mondd el a véleményed

Balatonra költözik a Fitbalance!

Fergeteges Operett Show a Vígadóban