A filmrendező az ’50-es évek ikonikus szemüvegkerete, a Persol Cellor új kollekciójának reklámjaiban szerepel, amelyek az olasz filmipar aranykorát elevenítik fel. A Berlin felett az ég rendezője emellett maga is készített egy rövidfilmet a márka számára.
Az 1955-ben bemutatott Persol Cellor szemüvegkeret az olasz stílus jegyében született, és akaratlanul is a filmipar meghatározó részévé vált, miután rendezők, színészek és színésznők sora kezdte el viselni a modellt. A Persol most Wim Wenderssel, a Berlin felett az ég, a Párizs, Texas és a Buena Vista Social Club rendezőjével eleveníti fel a korszakot, és idézi vissza az itáliai mozi világának hangulatát.
A Vai, Paparazzo! című két perces rövidfilmet maga Wim Wenders rendezte. Történetében a meastro Cellor napszemüvege mögül kíséri figyelemmel, ahogy színésznője szerelembe esik az őt fotózó paparazzoval. A kisfilm igyekszik tökéletesen visszaadni az ’50-es évek olasz filmforgatásainak hangulatát.
Az egy perces reklámfilmben Wim Wenderst láthatjuk munka közben, fekete-fehér képkockákon. Ezt Brando De Sica, a híres olasz rendező, Vittorio De Sica unokája forgatta a márka számára.
Mindezek mellett a kampány részeként Wim Wenders három nyomtatott hirdetésen szerepel, melyeket a brit fotográfus, Tom Craig fotózott a legendás római filmstúdióban, és amik szintén a német rendező munkássága előtt tisztelegnek.
A Persol Cellor elnevezése egyébként két olasz szóból ered, amelyek az első szemüvegkeretek legfőbb alapanyagaira: a cellulózra (cellulosa) és az aranyra (oro) utalnak. Az 50-es években készült formaterv elég időtállónak bizonyult ahhoz, hogy a modellt ma is szívesen hordják olyan sztárok, mint Jessica Alba, Ryan Gosling vagy Emma Stone.
KERETES
Wim Wendersről
Wim Wenders (eredeti nevén: Ernst Wilhelm Wenders) a nyugatnémet újhullám második generációjának tagja. Fiatalon orvosi és filozófiai tanulmányokat folytatott, majd Párizsban festészetet tanult. 1967-ben visszatért Düsseldorfba, ahol 1970-ig elvégezte a televízió- és filmfőiskolát, mellette több lapba is írt. Saját céget alapított 1975-ben Wim Wenders Filmproduktion, később Road Movie Film néven. Nemzetközi áttörést A piszkos ügy című filmjével ért el (1982), majd a Párizs, Texas filmdrámáért 1984-ben Arany Pálma díjjal jutalmazták. 1998-ban megkapta első Oscar-díj jelölését a Buena Vista Social Club könnyűzenei együttesről készített dokumentumfilmjéért. 1988 óta az Európai Filmakadémia főtitkára. Forrás: Wikipedia
KERET VÉGE