Januártól mozikban Slemmer Ádám első nagyfilmje a Vakfolt

Hirdetés

Slemmer Ádám (1994. június 2.) kemény és kitartó rendező, aki Budapesten él. A Slemmerfilm’s Studioban és a Budapesti Földessy Margit által vezetett SZINDRA társulatban vannak munkái, szerepei. Jelenleg a BKF-HFTGK tanulója. Első nagy játékfilmjének a Vakfolt-nak Premierje 2017. Január 26. Budapesten lesz a Cinema City, Mozgó Moziban. A film története: Attila élete egy tragikus baleset következtében gyökeresen megváltozik: húga tolószékbe kerül, és kórházi ápolást igényel. Több hónapnyi sikertelen munkakeresés után a fiút egy különleges csapat találja meg. Feladatuk, hogy egy Vakfolt nevű mikrochipet ültessenek egy kutató szemébe, mely így kameraként funkcionálna. A küldetés illegális, ezért minden lépést aprólékosan meg kell tervezni. Az izgalmakkal telített akció során Attila közelebbi viszonyba kerül Laurával, a banda egyetlen női tagjával, ám hamar rá kell jönnie, hogy valójában nem mindenkiben bízhat. Húga felépülése érdekében Attila olyan tetteket hajt végre, amit maga sem gondolná, hogy képes rá. Álmai további nagyjáték filmeket rendezni és elismeréseket szerezni a filmjeivel.

 

-Mikor indult el benned a színház a film világa és később a rendezés szerelme?

Hirdetés

-Még egészen kicsi voltam, amikor ez a fajta szeretet megfogalmazódott bennem. Imádtam szerepelni, játszani. Óvodában, iskolai színdarabokban, szavalóversenyeken. Ezzel párhuzamosan pedig rengeteg filmet néztem. Játékfiguráimmal készítettem először stop-motion animációkat, majd később barátaimmal és iskolatársaimmal már élőszereplős kisfilmekbe is belefogtunk. Nagyon élveztem megtervezni, kitalálni egy-egy jelenetet vagy párbeszédet, így később egyre nagyobb tétekben gondolkoztam. Végül kialakult, hogy mindenképp ezt szeretném csinálni a későbbiekben.

 

-Mennyire támogatták szüleid a filmes munkáidat, kaptál-e rá szponzort vagy állami támogatást, vagy saját zsebből finnanszíroztad hogy megvalósulhasson?

Kezdetben a szüleim támogattak. Legfőképp apukám, aki még néha a szerepléstől sem riadt vissza.

Az első időkben a filmezés még leginkább zsebpénzből volt finanszírozva. Van egy fantasztikus csapatom, akikkel már régóta dolgozunk így együtt. Velük közösen dobtuk össze, ha éppenséggel kellett valamire költeni. A Vakfolt az első olyan film, amire kaptunk támogatást. Mind szakmai, mind pénzbeli támogatást.

Osvárt Andrea egy kisfilmünk kapcsán talált rám facebookon. Rám írt, hogy tetszik neki a munkánk, tetszik neki a fiatalos lelkesedésünk és szívesen segít bármiben a későbbiekben. Akkor már bőszen dolgoztunk a Vakfolton és az első vágott verziót megmutattuk neki. Beszállt a produkcióba producerként, illetve segített találni befektetőt, akitől kaphattunk némi anyagi támogatást, amiért nagyon hálásak vagyunk.

 

-A Vakfolt ötlete honnan indult ki, ki írta a forgatókönyvet?

-Egyik nap utaztam hazafelé a metrón, és beugrott, hogy kellene készíteni egy akciófilmet. Épp akkor voltunk túl előző nagyjátékfilmünk a III/III bemutatásán. Egy olyan akciófilm ötlete ugrott be, ami a szemmel, a látóideggel kapcsolatos téma mentén halad. Fel is hívtam Varsányi Szabolcs barátomat az elképzeléssel, aki nagyon lelkesedett az ötletért, így azonnal belevágtunk a forgatókönyvírásba. 2013 októberétől 2014 márciusáig írtuk közös erővel a sztorit.

 

A film facebook oldala:

https://www.facebook.com/vakfoltfilm/?ref=ts&fref=ts&qsefr=1

 

– Igazi látássérült fogyatékossággal élő sorstársak is segítségeitekre voltak munkáidban hogy teljesen valósághű legyen a történet?

-Segítséget nem kaptunk, alapvetően a film nem a látássérültekről szól. Természetesen van olyan része, amit most nem lőhetek le ugyan, de erősen köze van a látássérültek életmódjához, ahhoz, hogy hogyan tud boldogulni az ember a szeme világa nélkül.

 

 

-Kik álltak a filmben melléd sztárok, celebek kezdő most vizsgázott színészek?

-Ismert színészek közül Osvárt Andrea és Kálid Artúr lépett be a projektbe. Hangban felbukkan Hevér Gábor is (akit mindenki Leonardo DiCaprio magyar hangjaként ismer), illetve Varga Gábor.

A színészgárda döntő többsége pályakezdő, vagy amatőr színészekből tevődött össze. Sokan érkeztek Földessy Margit Szindra stúdiójából, illetve a Nemes Nagy Ágnes színészképzőből.

 

-Milyen élmény volt velük dolgozni, és ki volt a mostani filmedben a legmélyebb legszebb jelenet, amire örökre beívódott tudatodba és sosem fogod elfelejteni?

-Nagyon élveztem a közös munkát, mind az ismert színészekkel és mind a pályakezdőkkel. Nyilvánvalóan utóbbiakkal hamarabb találtam meg a közös hangot, hiszen én is pályakezdő vagyok, és hasonló korú, mint ők. Legtöbbjükkel már dolgoztam korábban, így sokkal gördülékenyebb volt a munka. Alapvetően a forgatások mindig jó hangulatban teltek, a kemény és hosszú munka során, voltak vicces helyzetek, szituációk, amik még élvezetesebbé tették az elmúlt három évet.

 

-Számodra mit jelent a vakság? Emlékszem a SZINDRA társulatnak volt egy sötétséggel kapcsolatos darabja, ami nagy siker volt, amihez gratulálok. Neked volt szereped benne te mit éltél át a darab által, mit adott neked?

-Sötétséget, fény nélküliséget. Egy olyan világba való belekényszerülést, ahol más-más érzékszervünkre kell hagyatkoznunk. Voltam a Fehér Bot Napján a Láthatatlan Kiállítás szervezésében egy találkozón, ahol kipróbálhattam, milyen érzés látássérültként mozogni a konyhában, fürdőszobába vagy épp a hálószobában. Mennyire kell más érzékszervekre hagyatkozni. Érdekes volt, de ugyanakkor félelmetes is.

 

– A Vakfolt filmmel pályáztok filmes fesztiválokra, versenyekre benevezitek, vártok díjat?

-A Vakfoltot nem fogjuk fesztiváloztatni, nem is egy tipikus fesztivál film, ezáltal díjat sem várunk. Csupán egy szórakoztató közönségfilmet szeretnénk adni az embereknek.

 

 

-Ilyen fiatalon már nagyjátékfilmet mutatsz be januárban példa értékű kitartó munkára vall, Földessy Margittól tanultad ezt a rengeted tehetséget?

-Margittól nagyon sokat kaptam, nagyon szerettem az óráit. Emberileg sokat változtam, amíg hozzá jártam, rengeteg barátot szerezhettem általa.

 

-Mi a jövő terv, ha sikeres lesz a film további filmek rendezése, ezen az úton haladsz szociálisak keveredése a krimiben? Későbbiekben azért vígjáték esetleg szerelmi-romantikus vagy scifi is megjelenhet majd alkotásaidban?

-A film sikerességétől függetlenül már rengeteg tervem van a közeli és távoli jövőre nézve is. Fenyő Ivánnal dolgozom két elég komoly film forgatókönyvén, illetve van egy saját háborús film projektem is. Mellette tervezünk vígjátékot és kisfilmeket is. Egyébként a Vakfolt nem csak és kizárólag akció és krimi elemeket tartalmaz, azért a humor, a szerelem és a dráma is erősen jellemzi az alkotást.

 

-Mit üzensz a Divatikon.hu olvasóinak miért érdemes eljönni a Vakfolt premier film bemutatójára, később még lesz látható?

-Ha szeretnék egy fiatal, pusztán szerelemből és lelkesedésből dolgozó csapat munkáját megtekinteni, valamint egy érdekes és izgalmas, fordulatos sztorit szívesen látnának, feltétlenül jöjjenek el megnézni január 26-án a moziba.

A film előzetesét fogadják nagy szeretettel:

Szeretettel további izgalmas filmek készítését kívánom.

 

Cikk író:

 

Napsugár Anna

Siket fotóriporter

 

Fotó,plakát:

Slemmer Ádám engedélyével

Mondd el a véleményed

„Szépet álmodom” Daganatos és fogyatékkal élő gyermekek kiállítása

Bemutatkozik a RSTIFY formáció