Az Amerikai Egyesült Államokból, Írországból, Angliából, Wales-ből, Franciaországból, Hollandiából, Oroszországból és Szlovákiából érkeznek filmrendezők, hogy elkísérjék alkotásaikat az április 5-13. között öt helyszínen futó 20. Titanic Nemzetközi Filmfesztiválra és személyesen is találkozzanak a magyar közönséggel.
Nyolc ország kilenc rendezője érkezik az elkövetkező héten Budapestre, hogy elkísérjék alkotásaikata20. Titanic Nemzetközi Filmfesztiválra. Rögtön az első napon, április 5-én 20:45-kor látható a Puskin moziban a Csendesek (Silent Ones) című holland elsőfilm, melynek két főszereplője Tóth Orsi és Rába Roland. A film vetítését követően beszélgetés lesz a film rendezőjével, Ricky Rijneke-vel és a női főszereplővel, Tóth Orsival.
Április 6-án 19 órakor szintén a Puskinban fut majd a Citadella (Citadel) című nagyvárosi horror, melyben egy férfi agorafóbiában szenved, miután tanúja volt a feleségét ért halálos támadásnak. A vetítés után a film rendezője, az ír Ciarán Foy szívesen válaszol a nézők kérdéseire. Ugyanebben az időpontban vetítik aToldi moziban aBorzongás (Shiver) című thrillert, melyben az önbizalomhiányos fiatal titkárnő, Wendy egy kegyetlen sorozatgyilkos karmai közé kerül. A hátborzongatóan izgalmas film az elismert író, Brian Harper sokat dicsért regényének adaptációja. Afilm vetítését követően a fesztivál vendége Wales-ből a rendező, Julian Richards.
Az A38 Hajón kétszer is – április 6-án és 8-án – 19:30-kor találkozhat a közönség A ritmus diktál – A Pulp-story című zenei doku rendezőnőjével, a brit Eve Wooddal. A film a Pulp együttes vezérfonalán haladva beássa magát a zeneipar politikai és gazdasági viszonyaiba, és megmutatja a csapat 1995-ös Glastonbury berobbanását.
Április 7-én19 órakor a Toldi moziban lesz látható az orosz Mihail BrasinszkijShopping Tour című filmje, melyben egy orosz turistacsoport átruccan a szomszédos Finnországba, ahol rájuk támadnak a finn kannibálok. Brasinszkij volt kalauz a szibériai vasútvonalon, pincér egy török étteremben, DJ a New Orleans-i Bourbon Streeten és filmtanár több New York-i egyetemen, úgyhogy a vetítés után izgalmas beszélgetés ígérkezik vele. Ezzel egyidőben az Uránia Nemzeti Filmszínházban fut majd a magyar származású Mira Fornay érzékeny filmje, a Kutyám, Killer, mely a mai Európa rasszistáiról és etnikai konfliktusairól szól, illetve olyan rossz döntésekről, amiket már nem változtathatunk meg.
Április 8-án21 órakor a Toldi moziban világpremiert tartanak. Most először pereg majd a Hogyan kövessünk vadidegeneket? (How to Follow Strangers) című film, mely két egymásba kapcsolódó történetből áll. Az egyiket megtörtént esemény ihlette: egy elegáns Chanel kosztümöt viselő nő holttestét csak egy évvel halála után fedezték fel. Az amerikaialkotás rendezőjével, Chioke Nassor-ral a film után, valamint április 12-éna18:30 órai, Örökmozgó Filmmúzeum-béli vetítés után egyaránt találkozhat a közönség.
Április 10-én 16:30-kor látható a Puskin moziban a Köszönöm, jól! című alkotás, melyegy olyan világról ad látleletet, amelyben a morál kiveszőfélben van, a remény viszont tovább él. A vetítést követően a nézők feltehetik kérdéseiket a Szlovákiában élő elsőfilmes rendezőnek, Prikler Mátyásnak. Végül április 11-én 19 órakor a Toldi moziban lesz látható Denis Lavant, Iggy Pop és Tchéky Karyo főszereplésével a Morning Star, melyben cirkusz érkezik a depresszív francia tengerparti városkába, ahol a szél mindig hidegen fúj, és a közönség száma igen gyér. A vetítés után közönségtalálkozó lesz a francia rendezőnővel, Sophie Blondy-val.
Morgan Bushe ír producer, Hajdu Szabolcs és a zsűri elnöke, a világhírű cseh rendező, Jiři Menzel szintén a magyar fővárosban tartózkodnak a Titanic alatt.
http://www.facebook.com/titanicfilmfest/events