„Szépet álmodom” Daganatos és fogyatékkal élő gyermekek kiállítása

Hirdetés

2017 február 15-én kerül megrendezésre az első daganatos és fogyatékkal élő gyermekek alkotásainak kiállítása a Magyar Nemzeti Galériában, a Látom az Életed blog szervezésében. A kiállítás megnyitója a Daganatos Gyermekek Világnapjára esik majd, február 15-re, majd ezt követően február 25-ig válik láthatóvá a Szépet álmodom elnevezésű rendezvény.

 

„Szépet álmodom”

Hirdetés

Daganatos és fogyatékkal élő gyermekek kiállítása

 

-Mikortól, gyermekkord óta, indult benned ez a szociális érzékenység, annyira kedves vagy minden embertársaiddal és a sorstársakkal is mindenkire egyformán tekintesz. Hogy lehetne ezt átadni a fiatalságnak?

 

  • Bevallom, ezt nem érzem különlegesnek. Számomra valóban minden ember egyforma, így nem esik nehezemre másként tekinteni rájuk. Nyilván, az út, a sors, amit bejárnak messze nem azonos, de a lelkük, az, hogy minannyian szeretetre, életre vágyunk tesz bennünket egymáshoz hasonlóvá. Azt gondolom csupán megérthetem az embereket, hiszen a múltjukból eredő terheket nem érezhetem.

 

-A facebookon látható örömteli édesanyuka vagy, hogyan találkoztál a beteg gyermekekkel?

– Annak idején szabadúszó újságíróként egy daganattal küzdő férfival kellett interjút készítenem. Varázslatos személyisége volt, a betegség minden lenyomatával. Hosszan beszélgettünk, majd azt vettem észre, már több órája az életről és a halál közelségéről kérdez engem, holott a terv ugye egészen más volt. Másnap már a szobatársa telefonált, hogy beszélgetni szeretne. Ennek közel nyolc éve, azóta számtalan daganatos betegségből gyógyuló és csatát vesztett ember keresett, hogy beszélgessünk, vagy segítsem az úton. Így Istennek hála a gyermekek és szüleik sem maradhattak el. Csodálom a gyermekek tiszta lelkét, és azt a mély tudást, amely bennük még létezik.

 

-Milyen történés után hoztad létre blogod a Látom az Életed?

– A Látom az Életed blog egyetlen – nyilván nem meglepő, daganatos betegért jött létre. Tekintettel arra, hogy mindenkivel személyesen nem tudok naponta többször beszélgetni, így az Ő kérésére hoztam létre az oldalt, hogy minden nap, reggel és este olvashassa a hozzá írt gondolataimat. Aztán már csupán azt vettem észre, hogy egymás után jönnek az emberek, az egészségesek, a betegek, az álmodók és gyászolók. Mára Istennek hála több, mint tízezer embernek írhatok, ami maga a csoda. Soha nem gondoltam volna, de hiszem, hatalmas felelősség. Felelősség, amikor a csatát vesztett fiatal lány az én posztomat osztja meg utoljára, amelyben azt írom, mindig van út, mindig van holnap, és mindig van jövő. Vagy amikor a sírra készített koszorún látom a saját gondolataimat, de találkoztam már „magammal” születésnapi képeslapon is, és még sorolhatnám. 

 

-Nemrég hihetetlen mély videódat láttam a facebookon Ability Fashion alapítójáról Buday Gergőről beszélsz egy élményről, ami ért téged az első találkozásotokkor. Hihetetlenül jól láttad, ebben a világban élünk. Milyen közös projekteket terveztek az Ability Fashionnal és ebbe a kiállításba is besegítenek a modelljeik?

– Gergő csodálatos ember. Bevallom alig pár hónapos ismeretség után nővérévé fogadott, ami külön öröm számomra. Az általa vezetett Ability Fashion keretén belül felajánlotta, hogy havonta egy alkalommal egy általam kiválasztott kórház onkohematológiai osztályán együtt varázsoljunk hercegeket és gyönyörű hercegnőket, feledtetve az osztály kicsi lakóival a fájdalmakat és a félelmeket, melyek áthatják minden pillanatukat. A felkérés után nagyjából 24 órán keresztül bőgtem, hiszen ezt csak az tudja micsoda hatalmas cselekedet, aki személyesen ismeri a benti körülményeket. Gergő, az Abilyty Fashion és a Krizo Ékszer, aki az ékszereit ajánlja fel ezeknek a kicsi hősöknek, és a csapat összes tagja, Isten áldásai nem csak az én, de hiszem, mindannyiunk életére nézve. 

 

-Miért hozod létre ezt a csodálatos kiállítást, mit ad neked és a társadalomnak?

 

-Hiszem, hogy figyelemmel, szeretettel csodákra vagyunk képesek. Épp ezért azt gondolom, mindenképpen járható hidat kell teremtenünk az egészséges és a beteg társadalom között. Emellett nagyon fontosnak tartom, hogy a sokat szenvedett gyermekek is átélhessék az alkotás örömét, azt, hogy amit tesznek, amire képesek, az igen is fontos, és számít. Rengeteget számít, mindenkinek. Ezért vagyok kimondhatatlanul hálás a Magyar Nemzeti Galériának, hogy a kiállítást itt rendezhetem meg. Csodálatos érzés lesz tudni, hogy méltó helyen lesznek láthatóak ezek az alkotások. Az pedig, hogy a Digitális Esélyegyenlőség Alapítvány elvállalta a kiállítás fővédnöki szerepét szintén hatalmas öröm a számomra. Hiszem, hogy mindannyiunk közös ügye, hogy azokon a gyermek osztályokon, többek között az onkohematológiai és transzplant osztályokon, ahol a gyermekek akár hosszú hónapokon keresztül kénytelek benn tartózkodni, fontos, hogy a digitális esélyegyenlőség valóban testet öltsön.

 

-Mi a célja a kiállításnak?

-A daganatos és fogyatékkal élő gyermekek kapják a legkevesebb figyelmet az egészséges társadalomtól, pedig hiszem, ha érzik, hogy fontosak, mindent könnyebben átvészelnek. A kiállítás többek között erre is lehetőséget biztosít! Csodálatos művészek szomszédságában kiállítva látni a műveinket, még egy egészséges testbe zárt léleknek is gyönyörű érzés, nem még a beteg gyermekeknek, a szüleikről már ne is beszéljünk.

Végre lehetőséget teremt megismerni a másik dimenzió világát, benne a gyermekek lelkét, álmát. Mindezt az ország legcsodálatosabb galériájában tehetik meg, mely kiállítás 10 napon keresztül tekinthető meg. A gyermekek részt vehetnek bármivel, amelyre az állapotuk lehetőséget biztosít, most a lényeg valóban az alkotás és a bizonyítás boldogsága.

Lehet rajz, egy kézlenyomat, vagy két hajszál összekötve, bármi, ami az álmát, a lényét, a megélt valóságát mutatja.

 

-Milyen alkotásokat vártok és milyen gyermekektől?

-„Szépet álmodom”A kiállításra minden daganatos, valamint fogyatékkal élő gyermek alkotását várjuk, aki a kiállítás kezdetéig, tehát 2017 február 15-ig nem töltötte be a 18. életévét.

Bármivel nevezhetnek, egy fénykép kíséretében, valamint néhány, a család által megírt jellemzéssel, mely az alkotóról szóljon és ne a betegségről. Arról, aki ő valójában, elfeledve a csatákat és fájdalmakat. Erre a rövid ismertetőre kérnénk egy család tulajdonában lévő számlaszámot is, hogy a látogatóknak lehetőséget biztosíthassunk a családok egyéni támogatására.

 

-Ki a kiállítás Fővédnöke?

– A Digitális Esélyegyenlőség Alapítvány volt az egyetlen, aki számomra jelen pillanatban szóba jöhetett. Hatalmas megtiszteltetés, hogy egyetlen email váltás elegendő volt ahhoz, hogy igent mondjanak, és bevallom csodálatos érzés látni, hogy semmivel sem kevésbé lelkesek, mint én. 

-A Magyar Nemzeti Galéria kérésére az alkotások beérkezési határideje 2017. január 20. Így az alkotások elhelyezése, valamint a kiállítás megnyitójának csodájára is lehetőségünk és időnk marad.

-Hová, milyen címre várjátok a gyermekek szülei által az alkotásokat?

-A cím, ahová a munkákat hatalmas szeretettel várjuk:

Theodorovits Andrea 3531 Miskolc, Bársony János utca 27.

 

-Hol lehet még érdeklődni, akik csatlakoznának a kezdeményezésedhez vagy szponzorálnák a rendezvényedet?

Mindenképp telefonon a +3630 426 51 64-es telefonszámon, vagy a total.kommunikacio@gmail címen

 

-Mit kívánsz Divatikon.hu olvasóinak, hogy bíztatnád őket hogy érdemes eljönnia kiállításra?

 

  • Azt gondolom a kiállítás az alkotók, a hely és a résztvevők személye miatt is csodálatos lesz. Már tudom, ismét számtalan éjszaka, könny és munka teszi majd lehetővé ezt a csodát. Így aki szeretne részese szeretne lenni, azokat mindenképpen várom a kiállításra. Arról nem is beszélve, hogy számtalan kicsiny hős is megjelenik majd a kiállításon, számukra biztosan csodálatos érzés lesz, ha találkozhat veleket.

Szívből remélem, velünk tartanak!

      Mindenből elegendőt kívánva, szeretettel:

     Theodorovits Andrea

        Látom az Életed

 

 

„Nem kell gazdagnak, híresnek, szépnek vagy sikeresnek lenni ahhoz, hogy jót tegyünk. Elég szeretnünk!” (Theodorovits Andrea)

Szívből remélem, velünk tartanak!

Mindenből elegendőt kívánva, szeretettel:

Theodorovits Andrea

Látom az Életed

 

Cikk hír:

Napsugár Anna

siket fotóriporter

Fotó:

Theodorovits  Andrea

engedélyével

 

 

 

 

 

 

 

 

Mondd el a véleményed

Hajléktalan Karácsony lesz a Kossuth téren

Januártól mozikban Slemmer Ádám első nagyfilmje a Vakfolt