Walton nyerte Messi lovával a HH Sheikha Fatima női futamot, Forest pedig Sha’hir lovával a Sheikh Zayed Cup bajnokságot a belgiumi Ostendben

Sha’hir nyerte a Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup versenyt a belgiumi Ostend Hippodrome Wellington pályán augusztusban, míg a brit Catherine Walton győzött a HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Női világbajnoki futamon.

A HH Sheikh Mansoor Bin Zayed Al Nahyan Global arablovas fesztivál két GR1-es versenye nagyszabású eseménynek számított Belgiumban.  Az 1800 méteres Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup verseny alapdíja 35.000 Euro, így nem csoda, hogy erős mezőny alakult ki. A Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup nyertese Mickael Forest Sha’hir lovával, akinek tulajdonosa HH Sheikh Mohammed bin Khalifa Al Thani. Thomas Messina a második helyet tudhatta magáénak, Al Nashmi lovával. Richard Mullen Fajr Qardabiyah lovával pedig a harmadik helyen végzett.
A HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Női világbajnoki futamon első alkalommal ült Catherine Walton egy fajtiszta arab lovon, és először állt rajthoz Belgiumban, ám ügyesen irányította Messit a győzelem felé. L’Eau Du Tigre Peelman nevű ló alatt és Cali De L’ Ardus az olasz Jessica Marcialis ló alatt végzett a 30.000 eurós díjjal. Az észak-angol zsoké, Walton elárulta: “Vártam ezt a kört, és a legjobbat próbáltam kihozni ebből.”

Messi népszerű győzelmet hozott a hazai közönségének.

A lovasvilág nagy nevei és képviselők egy helyen gyűltek össze, hogy ünnepélyesen átadják a díjakat és a trófeákat: Abdullah Marzouki, a Belga Királyságon belül az Egyesült Arab Emirátusok nagykövetségének képviselője; Adnan Sultan Al Nuaimi, az Abu Dhabi Lovas Club főigazgatója; Ms Lara Sawaya, a HH Sheikh Mansoor Bin Zayed Al Nahyan Global Arabian Horse Flat Racing Festival ügyvezető igazgatója és a Lóverseny Akadémiák Nemzetközi Szövetségének elnöke (IFHRA), továbbá Xavier Ziani, hivatalos zsoké és a Fesztivál nagykövete.mhf_1243.jpg

Az Egyesült Arab Emirátusok megbízottja, Abdullah Marzouki megköszönte a támogatást az Egyesült Arab Emírségek vezetőjének, hogy segíti az ország hagyományos sportját, mint az arab lóversenyt. – Ez a fesztivál egy óriási és rendkívül sikeres törekvés arra, hogy népszerűsítsék ezt a hagyományos sportot szerte a világon. Köszönjük ezt HH Sheikh Mansoor Bin Zayed Al Nahyannak, miniszterelnök-helyettesnek és Őfelsége Sheikha Fatima Bint Mubaraknak, az Általános Női Egyesület elnökének – mondta.

Ms Lara Sawaya, a fesztivál ügyvezető igazgatója is véleményt alkotott:

– Ez a verseny első osztályúnak minősült, a hatalmas közönség nagyon élvezte az eseményt – mondta Ms Lara Sawaya, aki kihangsúlyozta, hogy mennyire feszes az eseménysorozat ütemterve. – Augusztusban voltunk Dániában, az Egyesült Királyságban lévő Sandown Parkban, majd Lengyelországban és Kazanban is – tette hozzá.

Fotók: Morhaf Photo